اجرای بتن با ماله پروانه

بتن یکی از مصالح ساختمانی است که به شدت به خاطر دوام و پایداری آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اجرای بتن با ماله پروانه به فرآیند ریختن بتن در محل مورد نظر گفته می‌شود. به عبارت دیگر، وقتی بتن در محل پروژه ساخته می‌شود ریخته‌گری بتن نامیده می‌شود. فرآیند بتن در شرایط مختلف بسته به آب و هوا متفاوت است. به طور کلی در اجرای بتن با ماله پروانه و کف سازی با ماله پروانه اقداماتی را انجام می‌دهند که برای شما در زیر توضیح داده خواهد شد.

 

اجرای بتن با ماله پروانه

گام‌های مهمی وجود دارند که باید برای شروع فرآیند بتن ریزی با ماله پروانه  را انجام دهید. در حقیقت، برای انجام این فرآیند باید بررسی کنید که مشخصات سایت پروژه مطابق با نقشه، مشخصات فنی و استانداردها می‌باشد. برای انجام این کار باید از مراحل زیر پیروی کنید.

 • ابتدا باید نحوه بسته شدن اتصالات را بررسی کنید.
 • قطر میل‌گرد و تعداد و فاصله آن‌ها را بررسی کنید.
 • گام بعدی در نظر گرفتن زیر و نیز تقویت آن است.
 • سطح بتن باید برای تمیزی مورد بررسی قرار گیرد. علاوه بر این، تمیز کردن میله‌ها و قالب‌ها باید کنترل شود.
 • فاصله بین محور نیز باید کنترل شود.
 • ابعاد پایه و همچنین شناخت عوامل دیگری هستند که باید در نظر گرفته شوند.
 • شکاف بین پیچ‌ها نیز باید بررسی شود.
 • و در نهایت سطح بتن نیز باید کنترل شود.

 

ارزیابی بتن و اجرای بتن با ماله پروانه

برای شناخت مواد و تجهیزات مورد نیاز برای بتن ریزی برای انجام فرآیند بتنی وجود دارند، برای این کار ابتدا باید نوع بتن را در نظر بگیرید. به دلیل انواع مختلف بتن, مواد و تجهیزات برای بتن متفاوت هستند. برای مثال، برای انواع بتنی که در سایت ساخته شده‌اند، شما به مواد با کیفیت در سایت نیاز دارید. تجهیزات اصلی و مواد مورد نیاز برای عملیات بتن ریزی کف با ماله پروانه به شرح زیر هستند:

اگر می‌خواهید بتن را در محل بسازید، باید مواد کافی در محل وجود داشته باشد.

حضور یک میکسر بتن در محل و بررسی سلامتی آن و عملکرد صحیح قبل از عملیات بتن ریزی بسیار مهم می‌باشد. تعداد وسایلی که مورد نیاز است بستگی به نوع پروژه و همچنین قابلیت مالی شما دارد. حداقل دو دستگاه بتنی برای اجرای عملیات یکپارچه بتن مورد نیاز است.

همینطور نیز باید برای ماشین‌های بتن ریزی دیگر هم مورد استفاده قرار گیرد. به طور کلی، باید حداقل دو دستگاه در محل پروژه وجود داشته باشد. که یکی از دستگاه‌ها به عنوان جایگزینی برای ابزار اصلی است. عملکرد مناسب این دستگاه‌ها باید قبل از اعمال بتن ریزی بررسی شود.

حمل بتن

حمل و نقل بتن یکی از مهم‌ترین قدم‌هایی است که برای داشتن بتن مناسب به آن نیاز است. زیرا این مرحله می‌تواند بر کیفیت و کارایی بتن تأثیر بگذارد. به طور کلی, در زمان حمل, فرآیند انتقال بتن باید به گونه‌ای باشد که تغییر قابل‌توجهی در فاصله لغزش بتن, مقدار هوا, یکنواختی بتن و نسبت آب به سیمان در طول انتقال بتن از کارخانه بتن به محل پروژه وجود نداشته باشد. با توجه به این, شما باید یکی از روش‌های مناسب حمل و نقل بتن را انتخاب کنید. در میان روشهای دیگر, توانایی جداسازی مواد از یکدیگر, آب ریزی روی آن‌ها و همچنین امکان ورود مواد خارجی به مخلوط بتن را در نظر بگیرید.

همانطور که می‌دانید, بتن در سیستم CIC یک سیستم ساخت‌وساز است. در این سیستم, بتن کمی متفاوت است و دمای آن در محدوده صفر تا ۱۰ درجه سلسیوس است. اگر در این سیستم, بتن به دمای زیر صفر خنک شود, بتن با همان حرارت آزادشده از پیوستگی اولیه سفت می‌شود. حتی در شرایط هوای گرم, قالب پلی استایرن موجود اجازه تبخیر در آب را نمی‌دهد و در نتیجه رطوبت تا زمان سختی نهایی بتن باقی می‌ماند.

اجرای بتن با ماله پروانه

اجرای بتن با ماله پروانه برای صیقل دادن و تمیز کردن سطح یک کف سیمانی استفاده می‌شود. در اجرای بتن و کفسازی صنعتی با ماله پروانه دو نوع دستگاه وجود دارد که در نوع اول انسان بر روی سطح دستگاه قرار می‌گیرد و عملیات‌های کنترل و صیقل دادن را انجام می‌دهد و برای پرداخت سطوح بزرگ به کار می‌رود. و نوع دوم که از اندازه‌های مختلف استفاده می‌کند به صورت دستی کنترل می‌شود و اپراتور خودش آن را کنترل می‌کند. کیفیت سطح پرداخت‌شده به روش کشش و عملکرد اپراتور دستگاه بستگی دارد.

کیفیت سطوح کف سیمانی با استفاده از روکش سطح به روش و کشش و عملکرد کارکنان با دستگاه بستگی دارد.

 

روند اجرای بتن با ماله پروانه

نیاز به استفاده از ضد یخ‌ برای بتن تحت شرایط سرد در اجرای بتن با ماله پروانه وجود دارد. هنگامی که یک ضد یخ را انتخاب می‌کنید باید توجه نمایید که ضد یخ‌ها برای استفاده در بتن دارای دو ویژگی مناسب هستند: ابتدا می‌تواند نقطه انجماد آب درون بتن و ثانیاً ً آن را به عنوان یک شتاب‌دهنده در حفظ بتن و افزایش قدرت بتن اولیه کاهش دهد. در مورد انواع ضدیخ شما باید توجه داشته باشید که در روند روند اجرای بتن  انواع ضد یخ‌ها برای استفاده در انواع بتن پیش‌ساخته و آن‌هایی که بتن آلومینیوم و گالوانیزه دارند توصیه نمی‌شود.

همچنین در پروژه‌هایی که در آن خوردگی بتن در طول عمل زیاد است توصیه می‌شود از ضد ضد یخ بر پایه مواد دیگر به جای استفاده کرد.

جمع بندی و نتیجه گیری

همانگونه که اشاره شد به اجرای بتن  مزایای فراوانی را برای شما ایجاد می‌کند. این فرایند سبب می‌شود که سطح صاف و یکنواخت داشته باشید و با توجه به اینکه این سطح با لیزر اندازه گیری می‌شود هیچگونه ترک خوردگی در آن مشاهده نشود. اما البته این مستلزم این باشد که برای مدت ۷ روز بر روی سطوح آب بپاشند که این پاشیدگی آب سبب می‌شود مقاومت بتن تا حد زیادی افزایش یابد و همانطور که توجه کردید اجرایی بتن ماله پروانه بسیار مقرون به صرفه‌تر از روش‌های دیگر است چرا که با توجه به عمر مفیدی که بر روی بتن ایجاد شود دیگر نیازی نیست در طول چند سال بعد مجدداً اقدام به باز تولید بتن نمایید و البته باید توجه کنید که اپراتور که دستگاه را هدایت می‌کند نیز باید آمادگی و توانایی لازم را برای اجرای این فرآیند داشته باشد و در صورتی که آمادگی لازم را نداشته باشد و دانشی در این حوزه نداشته باشد می‌تواند کیفیت ضعیف را برای شما به ارمغان آورد.

 

اجرای بتن با ماله پروانه ،ماله هلی کوپتری یا ماله برقی یا  ماله موتوری نیز نامیده میشود

ولی تمامی این اسامی برای مهاوره ای کردن اجرای بتن به روش مکانیزه میباشد.

اجرای بتن به دو نوع موتوری و برقی صورت میگیرد.

بتن با ماله پروانه از نوع برقی میباشد.

 

کاربرد بتن با ماله پروانه :

۱-پارکینگ طبقاتی , اداری , تجاری و مسکونی
۲-سوله و سردخانه
۳- پمپ بنزین
۴-محوطه
۵- پیاده رو و راه و باند
۶- فونداسیون و سقف
و اجرای بتن با ماله پروانه در تمام مکان های مد نظر مشتری.

بتن ریزی کف با ماله پروانه ای :

 • اجرا توسط بتن آماده
 • اجرا با تراز شیب همراه با دوربین
 • صاف سازی سطح
 • باز کردن درز ها به اندازه مورد نیاز
 • اجرای بتن با ماله پروانه ای و پودر ضد سایش

 

نکات مثبت بتن ریزی با ماله پروانه:

۱- صافی و تمیزی سطح کار شده

۲- امکان تغییرات مد نظر مشتری و تغییرات انعطاف پذیر در سطح اجرای بتن با ماله پروانه

۳-  از هرگونه شکستگی و یا ترک خوردگی جلوگیری میکند

 

لازم به ذکر است:

قبل از شروع به انجام هرکاری باید مشورتی داشته باشیم ، برای اجرای بتن 

مشاهده نمونه کارها و تماس با متخصصین جهت مشاوره از بهترین روش ها میباشند که

توصیه میشوند ، برای دریافت مشاوره منطقی و درست ما مشاورانی متخصص را برای خدماگذاری به مشتریان معرفی میکنیم.

کافیست با ما در تماس باشید.

و مشکلتون را به صورت رایگان مطرح کنید که به بهترین روش چاره اندیشی بشود.

 

یکی از مهم ترین مسائل:

یکی از مهم ترین مسائل اجرای بتن با ماله پروانه استفاده از ماشین های باکیفیت و

پرسنل متخصص میباشد که شرکت اکسیر صنعت ایستا با سابقه درخشان در این زمینه

و با همکاری با مراکز خارجی و متخصص این کار را به بهترین و مدرنترین روش انجام میدهد

پروژه های انجام شده توسط ما نشانی از اعتبار ما در زمینه اجرای بتن با ماله پروانه میباشد.

 

قیمت بتن با ماله پروانه:

در محاسبه قیمت اجرای بتن با ماله پروانه دستمزد عومل انسانی و عوامل اجرایی را نباید دست کم گرفت.

با توجه به اینکه درصد عمده ای از بتن با ماله پروانه توسط نیروی انسانی متخصص صورت می گیرد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار + 6 =