• کفپوش اپوکسی چیست؟
  • کفپوش اپوکسی برای چه سطوحی مناسب است؟
  • کفپوش اپوکسی چه مزایایی دارد؟
  • کفپوش اپوکسی چه معایبی را به همراه دارد؟
  • جمع بندی و نتیجه گیری

کفپوش اپوکسی چیست؟

اگر بخواهیم خیلی ساده به این پرسش پاسخ بدهیم باید اشاره کنم که کفپوش اپوکسی یک نوع پوشش از جنس پلیمر محسوب می‌شود که این نوع پوشش بر روی بسیاری از سطوح مثل بتن یا موزاییک مورد استفاده قرار می‌گیرد و در لایه‌های مختلف آن اجرا می‌گردد.

البته در پوشش‌های بسیار سخت مانند سنگ بتن و یا موزاییک نیز می‌توانید از پوشش اپوکسی استفاده کنید که علاوه بر حفظ مقاومت این نوع عناصر, افزایش عمر مفید آن نیز کمک شایان توجهی می‌شود. در خصوص این که پوشش اپوکسی را می‌توان روی آسفالت اجرا کرد یا خیر نظرات متناقض فراوانی وجود دارد که برخی معتقدند که این پوشش را می‌توان روی آسفالت اجرا کرد و برخی معتقدند که این پوشش و نمی‌توان روی آسفالت اجرا کرد.

اما نمی‌توان نظر قطعی راجع به اجرا یا عدم اجرای پوشش اپوکسی روی آسفالت را ارائه نمایند اما باید توجه کرد که روکش اپوکسی در حالی که مناسب‌ترین و مقاوم‌ترین کفپوش های موجود در بازار محسوب شود که علاوه بر حفظ زیبایی سطوح مختلف به افزایش ایمنی ستون کمک می‌کند.

 کفپوش اپوکسی برای چه سطوحی مناسب است؟

همان طور که در بالا اشاره شد کفپوش اپوکسی بتن با توجه به حساسیت‌های ویژه و منحصر به فردی که دارد می‌توان آن را روی عناصر مختلف از قبیل سنگ و موزائیک و بتن مورد استفاده قرار گیرد و سطوح پستی و بلندی را بسیار خوب پوشش می‌دهد در نتیجه می‌توان نتیجه گیری کرد که اگر سطح مورد نظر شما حتی اگر دارای پستی بلندی می‌باشد می‌توان از روکش اپوکسی استفاده کرده اما به شرطی که آن را پیش از اجرای کفپوش اپوکسی با بتن ماله روی سطوح پوشش دهید.

کفپوش اپوکسی چه مزایایی دارد؟

روکش اپوکسی مزایای منحصر به فرد فراوانی را برای برای شما ایجاد می‌کند که اولین مورد و مهم‌ترین مورد در این حوزه حفاظت از سطح زیرین فضای مورد نظر شماست که سطوح را در برابر انواع فرسایش, سایش و پوسیدگی و همینطور آسیب محافظت می‌نماید.

نکته جالب توجه در مورد این سطوح این می‌باشد که این سطوح به هیچ عنوان گرد و غبار را به خود نمی‌گیرد و یک سطح شفاف و زیبا را به شما ارائه می‌دهد که با توجه به یک دست بودن و فاقد هرگونه درز بودن جز سطوح پرطرفدار محسوب می‌شود.

از دیگر مزایای منحصر به فرد این جهت می‌توان به این امر اشاره کرد که این کفپوش دارای مقاومت در برابر ضربات می‌باشد. آزمایش‌هایی که در آزمایشگاه که صورت گرفته مشخص شده است که این سطح می‌تواند بارهای وارده را به اندازه ۵ تا ۶ تن را روی خود حمل کند.

این سطح همچنین دوره مقاومت شیمیایی بسیار بالایی می‌باشد چرا که در مقابل هر گونه پدیده شیمیایی نظیر اسید حلال قلیا و سایر عناصر شیمیایی و مواد شیمیایی به خوبی قدرت تحمل بالایی را از خود نشان داده است.

همینطور زیبایی این سطح که بسیار شیک و مدرن می‌باشد سبب جلب توجه بسیاری توسط مشتریان شده است. از نکات حائز اهمیت سطح اپوکسی می‌توان به این امر اشاره کرد که روکش اپوکسی دارای رنگ بندی‌های متنوع می‌باشد و بسیاری از مکان مشاهده شده است که خود مشتری رنگ مورد نظر خود را سفارش می‌دهد و شرکت پوشش را با توجه به نیاز مشتری رنگ مورد نظر رو به مشتری ارائه می‌دهد.

از دیگر نکات حائز اهمیت اپوکسی و روکش اپوکسی می‌توان به این امر اشاره کرد که تمیز کردن این سطح بسیار آسان و ساده باشد و مصرف کنندگان هیچ نگرانی نباید در زمینه شستشو و تمیز کردن سطوحی که از روکش اپوکسی استفاده می‌شود داشته باشند.

جمع بندی و نتیجه گیری

به هر حال آنچه که قرار است در اینجا به آن اشاره کنم این است که تمام موارد لازم در بالا به آنها اشاره شد اما باید اشاره کنیم که افرادی که از کفپوش اپوکسی و یا همان روکش اپوکسی در محیط‌های خود استفاده کرد به هیچ عنوان از استفاده از این روکش پشیمان نشدند چون که هم محیط زیبایی در داخل خانه ایجاد شده است و همین که مقاومت فوق العاده را برای محیط خود به وجود آورده‌اند و همین طور که از عناصر کف محیط خود توانستند به درستی محافظت نمایند.

انواع کفپوش اپوکسی :

اپوکسی پارکینگی

اپوکسی بهداشتی

اپوکسی آنتی باکتریال

اپوکسی ۳بعدی

اپوکسی ضداسید

اپوکسی صنعتی

فوایده این نوع کفپوش :

کفپوش اپوکسی به راحتی بر روی کف های بتنی قابل اجراست

و در نهایت سطح کفپوش اپوکسی سطحی مقاوم به ارمغان می آورد

که جدا شدگی، لغ شدگی، پوسته شدن و بلند شدن لبه ها در آن دیده نمیشود.

ویژگی های کفپوش اپوکسی :

اپوکسی بعدازاین که کاملاً خشک شدند.

قابل شستشو هستند و به علت داشتن خاصیت کشسانی و انعطاف‌پذیری که دارند.

در زمان تغییر شکل سطح زیرین و در مقابله ضربه مقاومت زیادی دارند و نکته‌ای که باید در مورد مواد اپوکسی رعایت کنید.

اینکه این مواد فشار مثبت عمل می‌کنند یعنی هر مقدار آب روی سطح آن باشد مشکلی ندارد.

ولی اگر آب به زیر آن نفوذ کند یا سطح زیر رطوبت داشته باشد مواد اپوکسی این فشار رو تحمل نمی‌کنند و کفپوش باد می‌کند.

و این به دلیل املاح آمین داخل آب هستش که به مواد آمین داخل کفپوش فشار می‌آوردند.

گروه اکسیر صنعت ایستا

گروه اکسیر صنعت با تجارب و دانش و امکانات وسیع با بیش از بیست و پنج سال فعالیت گسترده وحرفه ای

با همکاری شرکتهای معتبرخارجی وداخلی در زمینه تخصصی (کفپوش اپوکسی)

اکثر محصولاتی که در تمامی صنایع ایران وخارج از کشور مورد نیاز وکاربرد میباشد فعایت دارد.

برای اطلاع از قیمت کفپوش اپوکسی با ما در تماس باشید.

شماره تماس :

۰۲۱۶۶۰۱۴۹۸۸
آقای شهلایی:  ۰۹۱۲۳۴۶۷۸۵۴

دستورالعمل عمومی رنگهای صنعتی

برخی از رنگها نظیر اپوکسی ها و یا برخی از پلی اورتان ها از دو، سه جزء تشکیل شده اند (معمولا جزء رنگ یا A جزء هاردنر B)

این اجزا در زمان مصرف به نسبت معین که( نسبت اختلاط Mixing ratio) نامیده می شود با یکدیگر مخلوط می گردد . نسبت اختلاط توسط شرکت سازنده معین شده باید توجه نمود که اختلاط اجزاء باید دقیقا مطابق نسبت وزنی با حجمی مشخص شده انجام پذیرد. اعمال نظارت شخصی و هر گونه تغییر در این نسبت و یا اختلاط اجزاء به طور چشمگیر و یا حدسی باعث کاهش چشمگیری در کیفیت رنگ شده و کیفیت رنگ را از گارانتی این شرکت خارج می نماید .