کفپوش اپوکسی

به عنوان مهمان به یک مکان جدید رفته‌ایی و هنگمی که وارد می‌شوید با یک فضای بسیار براق و زیبا و کفسازی تمیزی مواجه می‌شوید که انقدر تمیز و براق می‌باشد و از دیدن آن حیرت می‌کنید.

در نگاه اول می‌گوید احتمالاً که بسیار لغزنده است و اگر پا روی آن بگذارید حتماً لیز می‌خورید اما کمی که به جلو می‌روید این احساس را به کلی فراموش می‌کنید که به خود می‌گوید احتمالاً این یک نوع محصول جدید است در این محیط از آن استفاده شده است اما هنگامی که از صاحبخانه در مورد این سبک کف خانه سؤال می‌پرسید چرا انقدر زیباست اینگونه پاسخ می‌شنوید که این کفپوش اپوکسی است. به خود می گویید کفپوش اپوکسی چیست؟ شاید این پرسش هم برای شما به وجود آمده باشد و در محیط‌های حضور پیدا کرده باشید بعد از دیدن منظره کف محیط بسیار لذت برده باشید و دوست داشته باشید در محیط مسکونی یا اداری خود آنها را پیاده سازی نمایید.

ما در این مقاله با شما هستیم تا در مورد کفپوش اپوکسی و مجریان اپوکسی اطلاعات جالبی را در اختیار شما بگذاریم و به پرسش‌های شما پاسخ بدهیم که روکش اپوکسی  چیست و چه کاربردی دارد و برای چه از آن استفاده می‌شود پس با ما همراه باشید تا پاسخ پرسش‌های خود را بیابید.

اپوکسی و کاربردهای آن:

  • کفپوش اپوکسی چیست؟
  • کفپوش اپوکسی برای چه سطوحی مناسب است؟
  • کفپوش اپوکسی چه مزایایی دارد؟
  • کفپوش اپوکسی چه معایبی را به همراه دارد؟
  • جمع بندی و نتیجه گیری

کفپوش اپوکسی چیست؟

اگر بخواهیم خیلی ساده به این پرسش پاسخ بدهیم باید اشاره کنم که کفپوش اپوکسی یک نوع پوشش از جنس پلیمر محسوب می‌شود که این نوع پوشش بر روی بسیاری از سطوح مثل بتن یا موزاییک مورد استفاده قرار می‌گیرد و در لایه‌های مختلف آن اجرا می‌گردد.

البته در پوشش‌های بسیار سخت مانند سنگ بتن و یا موزاییک نیز می‌توانید از پوشش اپوکسی استفاده کنید که علاوه بر حفظ مقاومت این نوع عناصر, افزایش عمر مفید آن نیز کمک شایان توجهی می‌شود. در خصوص این که پوشش اپوکسی را می‌توان روی آسفالت اجرا کرد یا خیر نظرات متناقض فراوانی وجود دارد که برخی معتقدند که این پوشش را می‌توان روی آسفالت اجرا کرد و برخی معتقدند که این پوشش و نمی‌توان روی آسفالت اجرا کرد.

اما نمی‌توان نظر قطعی راجع به اجرا یا عدم اجرای پوشش اپوکسی روی آسفالت را ارائه نمایند اما باید توجه کرد که روکش اپوکسی در حالی که مناسب‌ترین و مقاوم‌ترین کفپوش های موجود در بازار محسوب شود که علاوه بر حفظ زیبایی سطوح مختلف به افزایش ایمنی ستون کمک می‌کند.

 کفپوش اپوکسی برای چه سطوحی مناسب است؟

همان طور که در بالا اشاره شد کفپوش اپوکسی بتن با توجه به حساسیت‌های ویژه و منحصر به فردی که دارد می‌توان آن را روی عناصر مختلف از قبیل سنگ و موزائیک و بتن مورد استفاده قرار گیرد و سطوح پستی و بلندی را بسیار خوب پوشش می‌دهد در نتیجه می‌توان نتیجه گیری کرد که اگر سطح مورد نظر شما حتی اگر دارای پستی بلندی می‌باشد می‌توان از روکش اپوکسی استفاده کرده اما به شرطی که آن را پیش از اجرای کفپوش اپوکسی با بتن ماله روی سطوح پوشش دهید.

کفپوش اپوکسی چه مزایایی دارد؟

روکش اپوکسی مزایای منحصر به فرد فراوانی را برای برای شما ایجاد می‌کند که اولین مورد و مهم‌ترین مورد در این حوزه حفاظت از سطح زیرین فضای مورد نظر شماست که سطوح را در برابر انواع فرسایش, سایش و پوسیدگی و همینطور آسیب محافظت می‌نماید.

نکته جالب توجه در مورد این سطوح این می‌باشد که این سطوح به هیچ عنوان گرد و غبار را به خود نمی‌گیرد و یک سطح شفاف و زیبا را به شما ارائه می‌دهد که با توجه به یک دست بودن و فاقد هرگونه درز بودن جز سطوح پرطرفدار محسوب می‌شود.

از دیگر مزایای منحصر به فرد این جهت می‌توان به این امر اشاره کرد که این کفپوش دارای مقاومت در برابر ضربات می‌باشد. آزمایش‌هایی که در آزمایشگاه که صورت گرفته مشخص شده است که این سطح می‌تواند بارهای وارده را به اندازه ۵ تا ۶ تن را روی خود حمل کند.

این سطح همچنین دوره مقاومت شیمیایی بسیار بالایی می‌باشد چرا که در مقابل هر گونه پدیده شیمیایی نظیر اسید حلال قلیا و سایر عناصر شیمیایی و مواد شیمیایی به خوبی قدرت تحمل بالایی را از خود نشان داده است.

همینطور زیبایی این سطح که بسیار شیک و مدرن می‌باشد سبب جلب توجه بسیاری توسط مشتریان شده است. از نکات حائز اهمیت سطح اپوکسی می‌توان به این امر اشاره کرد که روکش اپوکسی دارای رنگ بندی‌های متنوع می‌باشد و بسیاری از مکان مشاهده شده است که خود مشتری رنگ مورد نظر خود را سفارش می‌دهد و شرکت پوشش را با توجه به نیاز مشتری رنگ مورد نظر رو به مشتری ارائه می‌دهد.

از دیگر نکات حائز اهمیت اپوکسی و روکش اپوکسی می‌توان به این امر اشاره کرد که تمیز کردن این سطح بسیار آسان و ساده باشد و مصرف کنندگان هیچ نگرانی نباید در زمینه شستشو و تمیز کردن سطوحی که از روکش اپوکسی استفاده می‌شود داشته باشند.

 کفپوش اپوکسی چه معایبی را به همراه دارد؟

مزایا و نکات مثبت و در خصوص کفپوش اپوکسی گفتیم اما نباید از نکات منفی که این کف پوش ممکن است با خود به همراه داشته باشد غافل شده البته نکات منفی کفپوش با خود به همراه دارد نکات ویژه‌ای نیست که به نوعی به فرد یا به محیط آسیب وارد کند اما جزو معایب این سطح محصول به حساب می‌آید که از موارد وجوب این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. در برخی از موارد ممکن است انعطاف‌پذیری کفپوش برای ما خیلی مهم به نظر بیاید باید توجه کرد که هنگامی که بار بسیار زیادی بیش از ۵ یا ۶ تن را که در بالا به آنها اشاره شد و این محصول وارد شود ممکن است آپوکسی شکننده باشد.
  2. هزینه تمام شده روکش اپوکسی به ازای هر متر مربع در قیاس با پوششی نظیر رنگ بسیار بالاتر است چون که مواد اولیه گرانترین پوشش مورد استفاده قرار گرفته است البته باید اشاره کرد که این پوشش نسبت به رنگ مقاومت بسیار فراوان‌ترین را دارد که رنگ فاقد آن می‌باشد.
  3. از معایب بسیار نامناسب آن که از تمام معایب به نوعی بدتر می‌باشد و بسیار جلب توجه می‌کند این است که هنگامی که این پوشش در معرض نور مستقیم آفتاب قرار گیرد براقیت آن با افت مواجه می‌شود و رنگ آن به زرد به نوعی تمایل پیدا می‌کند و پس از مدت فراوانی که در برابر نور آفتاب پدیده‌ای به نام گچی شدن یا افت کیفیت مواجه می‌شود.

جمع بندی و نتیجه گیری

به هر حال آنچه که قرار است در اینجا به آن اشاره کنم این است که تمام موارد لازم در بالا به آنها اشاره شد اما باید اشاره کنیم که افرادی که از کفپوش اپوکسی و یا همان روکش اپوکسی در محیط‌های خود استفاده کرد به هیچ عنوان از استفاده از این روکش پشیمان نشدند چون که هم محیط زیبایی در داخل خانه ایجاد شده است و همین که مقاومت فوق العاده را برای محیط خود به وجود آورده‌اند و همین طور که از عناصر کف محیط خود توانستند به درستی محافظت نمایند.

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

امروزه با تورم حاکم بر بازار خرید و فروش املاک

عقل حکم میکند که جهت بروز آتش سوزی حداقل خسارت وارد شود.

استفاده از پوشش های ضد حریق از بهترین روش ها برای کم شدن خصارت میباشد.

امروزه کفپوش های مختلفی در بازار نمایان میشوند.

 

انواع کفپوش اپوکسی :

اپوکسی پارکینگی

اپوکسی بهداشتی

اپوکسی آنتی باکتریال

اپوکسی ۳بعدی

اپوکسی ضداسید

اپوکسی صنعتی

 

فوایده این نوع کفپوش :

کفپوش اپوکسی به راحتی بر روی کف های بتنی قابل اجراست

و در نهایت سطح کفپوش اپوکسی سطحی مقاوم به ارمغان می آورد

که جدا شدگی، لغ شدگی، پوسته شدن و بلند شدن لبه ها در آن دیده نمیشود.

 

معایب کفپوش:

کفپوش اپوکسی در برابر اشعه UV خورشید در دراز مدت دوام ندارد

و با تغییر رنگ و همچنین از دست دادن خاصیت چسبندگی و لایه لایه شدن دچار پوسیدگی می شود.

بهتر است کفپوش در محیط های باز اجرا نگردد.

ویژگی های کفپوش اپوکسی :

اپوکسی بعدازاین که کاملاً خشک شدند.

قابل شستشو هستند و به علت داشتن خاصیت کشسانی و انعطاف‌پذیری که دارند.

در زمان تغییر شکل سطح زیرین و در مقابله ضربه مقاومت زیادی دارند و نکته‌ای که باید در مورد مواد اپوکسی رعایت کنید.

اینکه این مواد فشار مثبت عمل می‌کنند یعنی هر مقدار آب روی سطح آن باشد مشکلی ندارد.

ولی اگر آب به زیر آن نفوذ کند یا سطح زیر رطوبت داشته باشد مواد اپوکسی این فشار رو تحمل نمی‌کنند و کفپوش باد می‌کند.

و این به دلیل املاح آمین داخل آب هستش که به مواد آمین داخل کفپوش فشار می‌آوردند.

گروه اکسیر صنعت ایستا

گروه اکسیر صنعت با تجارب و دانش و امکانات وسیع با بیش از بیست و پنج سال فعالیت گسترده وحرفه ای

با همکاری شرکتهای معتبرخارجی وداخلی در زمینه تخصصی (کفپوش اپوکسی)

اکثر محصولاتی که در تمامی صنایع ایران وخارج از کشور مورد نیاز وکاربرد میباشد فعایت دارد.

برای اطلاع از قیمت کفپوش اپوکسی با ما در تماس باشید.

شماره تماس :

۰۲۱۶۶۰۱۴۹۸۸
آقای شهلایی:  ۰۹۱۲۳۴۶۷۸۵۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ هفت = 15